21:47
Декада української мови та літератури

Свято, зіткане з добра і щирості…

З 10 – 20 березня 2015 року в Рівнянській  загальноосвітній школі I – III ступенів № 5 проходила Декада  української мови та літератури.

Уже традиційно у березні в нашій школі урочисто проходила Декада української мови та літератури. Найрізноманітніші заходи тривали  упродовж двох тижнів. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, виховні заходи.

Цього року програма предметної декади була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови та літератури.

 Школярі з ентузіазмом відповідали на питання інтелектуальної пошти,  активно розгадували кросворди, учні змагались у конкурсі читців « Лунай, величне наше слово!» (на кращу декламацію поезії про мову). Найкраще себе показали:

Учні 5 – 6 класів змагалися в інтелектуальній мовній  грі «ЩО? ДЕ? КОЛИ?».  Команди   7 – 8 класів демонстрували знання в  інтелектуальному конкурсі  «Як ми знаємо….?» .

Цікавим для всіх виявився конкурс – дослідження  «Крилаті вислови Шевченка . Актуально».  Для учнів старших класів була проведена літературна вікторина, яка дала можливість перевірити знання, ерудицію школярів, а для когось це була можливість дізнатись щось нове.

Найбільше піднесення викликав вперше проведений  конкурс вишиванок .

У цей день всі прийшли до школи у вишиванках, розповідали про значення узорів на вишиванках (дуб, мак, виноград, хміль,тощо) . Приємно, що вчителі теж відгукнулися і  прийшли у вишиванках.

Йдучи в ногу із сучасністю , провели конкурс  «Поезія – це завжди неповторність…», учні готували комп’ютерну  презентацію поезій  Павла Тичини «Гаї шумлять», Леоніда Кисельова «Стати б хоч на менти лічені…», Тараса Шевченка «Сон» («На панщині пшеницю жала»).

Завершилась Декада загальношкільним позакласним заходом  - святом літературних героїв.

Цілий парад представників літературних героїв: Івасик – Телесик з однойменної казки, Лисичка – Сестричка , Лада Прекрасна , цар Плаксій і Лоскотон із казки В.Симоненка , Ява Рень і Павлуша Завгородній («Тореадори з Васюківки»), Калитка і його кум («Сто тисяч»), Климко і вчителька Наталія Миколаївна («Климко») , Еней («Енеїда»), Мартин Боруля із однойменної комедії, Маруся Чурай з роману у віршах Ліни Костенко.

Метою всіх проведених заходів було:

  • Розвивати творчі здібності , естетичні смаки, мовленні і мислення учнів;
  • Сприяти формуванню високоморальної особистості;
  • Виховувати інтерес до народних традицій, повагу до рідного слова.

Заходи, проведені впродовж Декади  були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.
Переможці та активні учасники декади української мови та літератури отримали грамоти .

Захід залишив у пам’яті колективу школи та учнів лише позитивні враження та емоції.

Це було справжнє свято рідної мови.

 

Категорія: Методична робота | Переглядів: 396 | Додав: Uriel | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar