11:39
ЗВЕРНЕННЯ АДМІНІСТРАЦІЇ ШКОЛИ ТА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ

Адміністрація школи та класні керівники звертаються до батьків та дітей! Скутер, мопед чи мотоцикл – не іграшка! Перш ніж купувати таку небезпечну «забавку», добре подумайте про наслідки!

Відповідно до законодавства України, навіть для їзди на скутері необхідно мати водійські права. Ця вимога діє в Україні вже близько 8 років. Зокрема, для керування двоколісним транспортним засобом із двигуном об’ємом до 50 см3 або електродвигуном потужністю до 4 кВт потрібно мати водійське посвідчення категорії А1, а потужнішою технікою – категорії А. Право водіння перерахованими вище засобами мають лише особи, які досягли 16-річного віку.

Тим, у кого взагалі немає прав, – потрібно закінчити автошколу і скласти вже обидва іспити (теоретичний і практичний).

А ще важливо знати, що скутери та мопеди, так само як і мотоцикли, необхідно ставити на облік в органах МВС (ця вимога діє з 2010 року). Власникам такої техніки видають техпаспорт і державні номерні знаки. До того ж всі двоколісні транспортні засоби мають бути застраховані. Власникам необхідно оформити автоцивілку. Благо є можливість придбати короткостроковий поліс, наприклад, тільки на мотосезон.

За невиконання вищезазначених вимог встановлено адміністративну відповідальність. Так, за їзду на незареєстрованому ТЗ без номерного знака порушникам загрожує штраф (ст. 121 ч. 5 КУпАП). За керування такою технікою без посвідчення водія відповідної категорії, а також без техпаспорта і поліса автоцивілки (ст. 126 ч. 1 КУпАП), і за їзду на мотоциклах, скутерах та мопедах без мотошоломів – штраф (ст. 121 ч. 4 КУпАП).

 

Категорія: Робота з батьками | Переглядів: 42 | Додав: yanachubar87 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar